دو ترفند تضمینی بالا بردن سرعت گوشی های اندروید

دو ترفند تضمینی بالا بردن سرعت گوشی های اندروید


روش اول


در این روش شما لازم نیست که هیچ برنامه جانبی نصب کنید وفقط با چند کلیک ساده می تونید سرعت گوشی خود را دو برابر کنید.در این روش سرعت انیمیشن و باز کردن پنجره ها را افزایش می دهید و ربطی به RAM ندارد و بر سرعت برنامه ها تاثیر گذار است.

برای اینکار لازم است که منویی را که در تنظیمات مخفی است (گذینه های برنامه نویسان) را به نمایش بذاریم برای این کار به صورت زیر عمل می کنیم.

خب ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید و همانند تصویر زیر وارد درباره گوشی (about phone) شوید.حال گزینه شماره ساخت را پیدا کنید و 7 بار پشت سر هم روی آن کلیک کنید تا منوی مخفی فعال شود.بعد از نمایش پیام(گزینه برنامه نویسان فعال شد شما الان یک برنامه نویس هستید) نشان میدهد که منوی مخفی فعال و قابل دسترسی است.

حالا به منوی اصلی تنظیمات برگردید و به آخر صفحه بروید و می بینید که یک گزینه جدید به نام گزینه های برنامه نویسان ایجاد شده است.

حالا بریم سراغ آموزش اصلی
بر روی گزینه برنامه نویسان کلیک کنید و به پایین صفحه بروید و حالا مانند تصویر زیر سه تا گزینه مشاهده می کنید (مقیاس انیمیشن پنجره،مقیاس انیمیشن انتقال،مقیاس مدت زمان انیماتور). حالا هر سه را به حالت ۰.۵x تغییر بدید.

حالا از تظیمات خارج شوید و می بینید که سرعت گوشی چقدر افزایش یافته است.


روش دوم : در این روش هم به شما می گویم که چگونه نرم افزار هایی که مورد استفاده نیست را متوقف کنید.چون حتی اگر ده برنامه هم متوقف شود تاثیر در سرعت گوشی دارد و رام کمتری مصرف می کند.پس با ما باشید.

مثلا ما به نرم افزار Google Maps که یک نرم افزار پیش فرض هستش مورد استفاده برای ما قرار نمی گیرد و ما هیچ نیازی به آن نداریم و در اصل این نرم افزار در رام و حجم زیادی هم مصرف می کند.و ما می خواهیم که آن را غیر فعال کنیم.


توجه : این نرم افزار هایی که غیر فعال می شوند حذف نمی شوند وکاربر می تواند هر وقت که بخواهد دوباره آن را فعال نماید.حالا ما فرض مثال Google Maps را غیر فعال می کنیم.

وارد تنطیمات گوشی شوید و مانند تصویر زیر بر روی برنامه ها کلیک کنید.


توجه : حال ممکن است که در آندروید های مختلف به شیوه های دیگر همچون مدیریت برنامه ها و… نوشته شده باشند.خلاصه با کلیک بر روی آن لیست کل برنامه های پیش فرض ونصب شده نمایش داده می شود.حالا می بیند که کلی برنامه هست که ما 90درصد آنها را نمی شناسیم و آنها پیش فرض گوشی هستند.

حالا ما به طور مثال google maps را غیر فعال می کنیم.به دنبال آن بگردید و اگر پیدا کردید روی آن کلیک کنید. حالا وارد پنجره ی زیر می شوید :حالا بر روی گزینه غیر فعال کردن کلیک کنید و تایید را بزنید حالا می بینید که در منوی گوشی ایکون Maps حدف شده اما این به معنی حذف آن نیست و در منوی برنمه های تنظیمات باقی مانده و می توانید دوباره آن را فعال کنید برای این کار مانند تصویر زیر بر روی فعال کردن کلیک کنید.

حالا ما فقط maps را غیر فعال کردیم می توانید این کار را برای دیگر برنامه ها هم انجام بدید.


توجه : ممکن است در بعضی برنامه ها هم گزینه غیر فعال کردن وجود نداشته باشد.سر در گم نشوید. باید گزینه توقف اجباری را بزنید‌. و این گزینه فرآیند های برنامه را متوقف و و تا زمانی که آن را باز نکنید اجرا نمی شود.توجه : نباید برنامه Google play service و برنامه google را غیر فعال کنید چون باعث اختلال در کارایی گوشی می شود.

این دو روشی که ذکر کردم من خودم ازشون نتیجه گرفته ام روش های دیگری هم وجود دارد که مدتی دیگر آن را هم قرار می دهم.

هر گونه در خواست و نظری داشتید می توانید در قسمت نظرات بیان کنید و در کمترین زمان پاسخ داده خواهند شد.
درضمن اگر آموزش های دیگری هم می خواهید می توانید در قسمت نظرات همین مطلب آن را ذکر کنید تا برای شما قرار دهم.


توجه : لطفا در صورت نداشتن آگاهی از گزینه های برنامه نویسان، به آن دست نزنید.

نوشته شده در

19/01/08

توسط

downlo19 << مطلب بعدی مطلب قبلی >>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *